Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! Просимо дотримуватися протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби.

Що таке резистентність до антибіотиків?

Щороку в країнах Європи помирають 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію, яка стійка до дії більшості ліків.
Стійкість до антибіотиків (антибіотикорезистентність) виникає, коли бактерії змінюються під впливом ліків, стають нечутливими до цих препаратів. Тому антибіотики перестають працювати, а інфекційні хвороби не піддаються лікуванню. Стійкість до антибіотиків ставить під загрозу ефективну профілактику та лікування будь-яких інфекцій. Це збільшує медичні витрати, тривалість госпіталізації та підвищує рівень смертності.
По даним Всесвітньої організації охорони здоров’я 64% пацієнтів приймають антибіотики без потреби, даремно.
В період збільшення кількості простудних захворювань зростає частота безпідставного прийому препаратів цієї групи.

 


• Антибіотики пригнічують ріст бактерій або вбивають їх , але не впливають на віруси. Грип – це вірусне захворювання. Внаслідок ускладнень грипу може виникнути бактерільна інфекція. І тільки тоді лікар призначить антибіотики.
• Хоч бронхіт, синусит та інфекція вуха і виникають внаслідок, як вірусних, так і бактеріальних інфекцій, не поспішайте лікувати їх антибіотиками. Навіть, якщо їх спричиняють бактерії, лікар призначає антибіотики лише у дійсно важких випадках, коли впевнений, що причина захворювання – бактерії.
• Не використовуйте без призначення лікаря очні краплі при захворюваннях очей та мазі при ранах, не знаючи , чим викликане запалення. Адже ви не тільки витрачаєте зайві кошти, купуючи непотрібні ліки, а й ризикуєте власним здоров’ям.
• Не займайтесь самолікуванням – приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря.
• Не переривайте лікування. Проходьте повний курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще.
• Ніколи не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому.
• Ніколи не діліться антибіотиками з друзями, родичами, знайомими та не призначайте їм лікування.
• Попереджуйте інфекції – регулярно мийте руки, уникайте контакту із хворими людьми і вчасно робіть щеплення.
У Всесвітній організації охорони здоров’я наголошують, що навіть якщо винайдуть нові покоління ефективних ліків, загроза антибіотикорезистентності залишиться, якщо не зміниться поведінка кожного з нас.

(с) 2024

Запис до лікаря