Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! Просимо дотримуватися протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби.

Про установу

Перший відомчий заклад на території Тернопільської області з’явився у 1944 році в м. Збараж. З 1946 року медичний заклад внутрішніх справ перебазували у центральну частину Тернополя на вулицю Пасаж Адлера (сьогодні вул. Олени Кульчицької).

Наприкінці ХІХ століття господарем земель і будівель у Тернополі на сучасній вулиці Олени Кульчицької був успішний підприємець і купець, власник аптекарського магазину і складу, а згодом – й готелю, депутат магістрат – Ігнатій Адлєр.
На цій вулиці він збудував перші кам’яниці і в 1889 році, коли містом керував Володимир Лучаківський, вулиця одержала назву Пасаж Адлєра.
Так вона називалася до 1948 року. Згодом її перейменували на вулицю Комсомольську, а після Незалежності України міська рада першого скликання присвоїла ім’я Олени Кульчицької.
У 1889 році у будівлях № 3, і 5 почала функціонувати інституція під назвою «Каса хворих», яка здійснювала як медичне, так і соціальне забезпечення працюючих. Це було одним із проявів страхової медицини.
Кожен підприємець відраховував певний процент для медичного обслуговування та соціального забезпечення у разі хвороби чи нещасного випадку своїх працівників.
У 1927 році тут виділили місце для консультації матері і дитини. Як свідчать історичні джерела, щоб вступити до школи, треба було обстежитися в дитячого медика. І саме тут, у Пасажі Адлєра, був єдиний у Тернополі заклад, де перевіряли стан здоров’я майбутніх школярів та іх придатність до навчання. Багатолітнім директором цієї установи був Рудольф Строубель, а головним лікарем – українець Богдан Свистун – знаний у місті, як фахівець високого класу.
1939 року «Каса хворих» припинила діяльність, а у часи Другої світової війни документація установи згоріла.
Перший відомчий заклад на території Тернопільської області з’явився у 1944 році в Збаражі.
З 1946 санчастину Господарського відділу Народного комісаріату внутрішніх справ перенесли у Тернопіль на вулицю Комсомольську, 3 (сьогодні вул. Кульчицької).
Будівлі № 3 і 5, у яких сьогодні працює сучасна відомча медична установа, з’явилися наприкінці ХІХ століття, невдовзі після прокладання невеликої комунікації, що поєднувала вулиці А. Міцкевича та М. Коперніка.
У 1946 році в санчастині Господарського відділу НКВС працювало лише два лікарі-терапевти, лікар-венеролог, три фельдшери, лаборант, секретар-друкар, бухгалтер, санінструктор, дві санітарки, рецептар(фармацевт).
У 1954 році на базі санітарної частини сформували медслужбу Господарчого відділу УВС, яку у 1969 році перейменували у медслужбу УВС Тернопільського облвиконкому.
З червня 2000 службу охорони здоров’я УМВС очолює лікар, полковник поліції Василишин Михайло Володимирович.
Михайло Володимирович робить усе можливе, аби покращити матеріально-технічну базу структурних підрозділів установи. Під час його керівництва проведена акредитація лікувально-профілактичних закладів, процеси обстеження хворих комп’ютеризовані, зроблений капітальний ремонт приміщень лікарні (з поліклінікою), центру психологічної допомоги та професійного психофізіологічного відбору, медичної(військово-лікарської) комісії.
Покращена матеріальна база діагностичних відділень лікарні (з поліклінікою). Лабораторія оснащена автоматизованими біохімічними аналізаторами, у кабінеті функціональної діагностики встановлено автоматизований діагностичний комплекс «Кардіо+» та система «КардіоСенс». Повністю переобладнаний фізіотерапевтичний кабінет, де встановлена сучасна апаратура.

У підрозділі ЦПД та ППВ створено автоматизований комп’ютерний клас психологічного тестування на 10 робочих місць, придбана нова програма «Прогноз» для здійснення психофізіологічного відбору, удосконалена комп’ютерна програма «Клас» із застосуванням 42 психологічних методик.
Закуплено сучасне обладнання для проведення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного контролю на 80 підконтрольних об’єктах, які є на обліку центру превентивної медицини.
На базі лікарні(з поліклінікою) створена мобільна медична бригада, яка неодноразово брала участь в регіональних спеціальних спільних навчаннях Національної поліції України та Національної гвардії України по забезпеченню публічної безпеки та порядку під час проведення масових заходів.
Упродовж років медична установа представників правоохоронних органів Тернопільської області забезпечує професійну та якісну амбулаторну та стаціонарну допомогу хворим, підтримує постійний контакт з керівництвом управління охорони здоров’я облдержадміністрації, налагодила чітку взаємодію з лікувальними установами Тернополя. З кожним роком колектив установи поповнюється новими силами, які у співпраці зі старшими колегами досягають високих показників у роботі.
У 1954 році на базі санітарної частини сформували медслужбу Господарчого відділу УВС, яку у 1969 році перейменували у медслужбу УВС Тернопільського облвиконкому. Її очолила учасник ВВВ, підполковник внутрішньої служби Туманова Клавдія Кирилівна.
На цій посаді вона перебувала 16 років.
Понад 26 років (з 1970 по 1997 рр.) начальником служби УВС працював полковник внутрішньої служби Калашник Володимир Степанович. За цей період розвитку медслужби були відкриті стаціонар на 25 ліжок (1975 р.), санітарно-епідеміологічна станція (1980 р.), центр психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору (1996 р.), а також створена штатна військово-лікарська комісія (1983 р.).
У 1966 році наказом УМВС в Тернопільській області створили центр психологічної допомоги та професійного присихофізіологічного відбору(центр ПД та ППВ). Очолила підрозділ лікар–психітр – Борисова Людмила Миколаївна.
З … Центр очолює професійний фахівець – Пилипчук Олександра Борисівна.
Сьогодні лікарі підрозділу надають кваліфіковану допомогу, застосовуючи найсучасніші методи діагностики.
У 2007 році для здійснення ефективного психофізіологічного відбору була придбана програма «Прогноз», а для забезпечення якісного медичного відбору обладнали комп’ютерний клас психологічного тестування.
Сьогодні ДУ ТМО – заклад з професійними, висококваліфікованими спеціалістами. Тут працюють лікарі з вищою кваліфікаційною категорією.
Установі підпорядковано 4 підрозділи :
Лікарня (з поліклінікою), яку очолює Годько Галина Михайлівна. У цьому підрозділі функціонують – поліклініка, яка за зміну може обслужити за зміну 135 хворих, та стаціонар на 25 ліжок.
У поліклініці прийом хворих проводять кваліфіковані спеціалісти: терапевт, хірург, 2 невропатологи, гінеколог, отоларинголог, 2 офтальмологи, дерматовенеролог, стоматолог.
На базі лікарні працює сучасна клінічна та біохімічна лабораторії, рентгенологічний, фізіотерапевтичний кабінети та кабінет функціональної діагностики.
Центр превентивної медицини почав свою роботу у 1980 році, як (санітарно-епідеміологічна станція УМВС в Тернопільській області, яку очолив Трубчанін Олександр Павлович).
Під його керівництвом значно покращилася матеріально-технічна база підрозділу, придбане нове обладнання, впроваджені сучасні методики бактеріологічних досліджень, систематично проводилась акредитація бактеріологічних лабораторій.
У 1983 році була створена штатна військово-лікарська комісія медслужби УВС в Тернопільській області. До її штату увійшли голова ВЛК, лікар-невропатолог, лікар-терапевт, хірург, медсестра. З 1966 Р. штатну ВЛК очолив Гайдадін А.В.
Відповідно до наказу від 2015 р. ВЛК перейменували в Медичну (військово-лікарську) комісію. Кваліфіковану допомогу тут надають 7 лікарів-спеціалістів та медична сестра.
У 2018 центр превентивної медицини очолив Николин Юлій Володимирович. Сьогодні центр контролює більш як вісімдесят об’єктів. Завдяки комплексному підходу та системі профілактичних заходів вдалося знизити показники інфекційної захворюваності серед правоохоронців області.

(с) 2024

Запис до лікаря